Blog

Oturma köşe koltuk takımları konusunda Vanderpool ve Villalta, her şeyden önce, hoş bir oturma düzenini tasvir etmek için döşemeli parçalar ile başlar. Birbiriyle yüz yüze kalan iki kanepeyi veya odadaki diğer kişilerle etkileşimi ve etkileşimi teşvik etmek için iki koltuklu bir kanepe kullanmayı severler. Vanderpool, “Her zaman daha fazla yer var olduğundan emin olmak için,“ osmanlılar aynı zamanda oturma için harika bir ek olabilir ve kolayca hareket edebilirler ”diyor.

Oturma Köşe Koltuk Takımları Nasıl Seçilir?

Osmanlılar, sehpalar, ara sıra masalar ve diğer portatif yüzeyler, odaya samimi bir atmosfer katıyor ve bir kitap, içecek, lamba, tepsi veya vazo için her zaman yakındaki bir yüzeyin olmasını sağlıyor. Bunlar, her şeyimizi yakalayan parçalar – bizi meşgul eden ve gündelik taahhütlerin acele dışına çıkmaya teşvik eden değerli şeyler.

Oturma köşe koltuk takımları  konusunda “Yaşam bölümüne odaklan”, tasarımcı Andrea Brooks’a tavsiyede bulunuyor. “Bu odaları konforlu, derin döşemelik parçalar ve hoş ve dayanıklı kumaşlarla yaşanabilir hale getirin. Birden fazla oturma alanınız olduğunda dönebilen sandalyeleri kullanmayı seviyorum. Aşırı kalitedeki osmanlılarımı seviyorum – hareketli, oturmaya davetlisiniz ve istediğin zaman ayağa kalk. ”

Bu yüzden mobilyalarınızın yerleştirilmesi ile oynayın. Bir sandalye çekin, ayaklarınızı kaldırın ve oturma odanızda yaşamanızı teşvik eden bir düzenleme bulun.

Oturma odası koltuk takımları, hepimiz duvarlara karşı aceleyle döşenen mobilyalar ile soğuk odalar gördük. Evet, zemin alanı geniş ve açık korunur. Ancak oda daha büyük veya daha davetkar görünmez. Sohbete elverişli değildir veya sohbet için yakınlaşır. En iyi odalar statik kutular değildir. Bunlar, çekilebilen, sürüklenebilen veya etrafından toplanan mobilyalar içerir.

Oturma Odası Koltuk Takımları Nasıl Seçilir?

Tasarımcı Ann Lowengart, hareketli koltukların anahtarı olduğunu söylüyor. “Bir kanepe, televizyon ya da açık havada yüzebilen döner sandalyeleri seviyoruz” diyor. “Diğer favoriler, ekstra koltuklar oluşturmak ya da samimi sohbetleri kolaylaştırmak için etrafta hareket ettirilebilen tabureler ve banklar. Hareketli parçalar çok yönlülük sağlıyor – bu yüzden onları çok seviyoruz.”

Oturma odası koltuk takımları her oturma odasının odak noktası vardır. Odaya ilk girdiğimizde dikkati çeken nokta. Tasarımcılar Alison Vanderpool ve Elegant Abode’dan Ariana Villalta, oradan başlamayı önerdi. Vanderpool, “Her zaman bir ana odak noktasıyla başladığınızdan ve mobilyaları oradan yerleştirmeye başladığınızdan emin olun” diyor. “Mobilyaların odanın ortasına yerleştirilmesinden korkma. İyi boyutta bir alan halısı onu topraklayacak ve daha rahat bir his yaratacaktır.”

Oturma odası dekorasyon konusunda öncelikle tTemalarınızı bilin. İç tasarım temalarını bölmenin bir çok yolu var, ancak ana olanlar genellikle modern, çağdaş, geleneksel, gündelik ve Eski Dünya’yı içeriyor.
Modern ve çağdaş mobilyalar şık, temiz hatlara sahiptir ve genellikle beyaz, bej veya diğer nötr renkleri kullanır. Cam, metal ve parlak siyah lake geleneksel ahşaplardan daha sık kullanılır.
Geleneksel mobilyalar zariftir. Biraz daha resmi görünme eğilimi gösterir ve haddelenmiş kolları ve etek dipleri gibi detayları içerebilir. Renkler fildişi ile zengin renk tonları ve diğer renkler arasında değişir.
Rahat mobilya, samimi ve rahat. Birçok parça ekose, küçük baskılar ve diğer desenlerden yararlanır.
Eski Dünya mobilyaları, Fransız, İspanyol ve İtalyan tasarımlarından gelen stilleri birleştirir. Rustik, antika parçalar özellikle uygundur ve derin, dünyevi renkler aramalısınız.

Oturma Odası Dekorasyon Seçimleri Nelerdir?

Oturma odası dekorasyon ile ilgili olarak daha küçük bir alanınız varsa, bir kanepe yerine loveseat tercih edin. Loveseats genellikle iki kişi için oturma sağlar. Eğer küçük bir aileniz varsa ya da sadece ara sıra bir misafir için eğlenmek için bir alan kullanmayı düşünüyorsanız, bir loveseat size ihtiyacınız olduğu kadar sağlarken size yer kazandırabilir. Odayı alanın izin verdiği kadar ek parçalar ile doldurun. Sandıklar, düz üstü ahşaplar ve ekstra masalar veya oturma yerleri geniş bir oturma odasına çok şey katabilir, ancak bu parçaların çoğu daha küçük bir alanı kaplar.

Koltuk Takımı Tarzları konusunda Kanepeler
Tarzlar: Bridgewater, camelback, Chesterfield, kulüp, Knole, Lawson, midcentury modern, terlik, smokin

Kumaşlar: Pamuk, keten, yün, mikrofiber, kadife, pamuk / poli karışım, suni süet, deri

Akılda tutun: leke direnci, dayanıklılık, evcil hayvan, gevşek veya bağlı yastıklar ve yastıklar, doldurma (genellikle polyester veya aşağı sarılı köpük)

Ek seçenekler: Loveseats, sectionals, uyuyan kanepeler, chaises, kanepe

Koltuk Takımı Tarzları Seçenekleri

Oliver Chair’ın rahat, yuvarlak şekli ve küçültülmüş oranları, açık alanlarda veya küçük alanlarda samimi, konuşkan ortamlar oluşturulmasına yardımcı olur.

Koltuk Takımı Tarzları  ile ilgili olarak ara sıra sandalyeler
Tarzlar: Koltuklar, varil arka, kulüp, terlik, kanat

Kumaşlar: Pamuk, keten, deri, mikrofiber, ipek, kadife, yün, pamuk / poli karışımı

Unutmayın: Konfor, leke direnci, dayanıklılık, evcil hayvanlar

Ek seçenekler: Rockers, recliners, fırdöndüler, planör, sandalye-bir buçuk

Osmanlı

Bu çikolatalı osmanlı, mikro fiber döşeme, çıkarılabilir püsküllü üst ve suni deri vinil taban sunmaktadır.

Döşemeli Osmanlılar, Banklar ve Tabureler
Tarzlar: Dikdörtgen, kare, dairesel

Kumaşlar: Pamuk, keten, deri, mikrofiber, ipek, kadife, yün, pamuk / poli karışımı

Akılda tutun: Depolama yetenekleri, taşınabilirlik, leke direnci, dayanıklılık

Ek seçenekler: Küçük taşınabilir puflar

Oturma odası takımı konusunda ister kendi başınıza ister aile ile geçin, oturma odanız önemli bir alan. Bu oda, ailenizin zaman geçirdiği bir yerdir ve misafirlerinizin çoğu zamanlarının çoğunu geçirecekleri odadır. Gündelik hayatın yıpranmasına ve aşınmasına karşı koyarken hoş ve davetkar bir görünüm yaratan mobilyaların seçimi. ihtiyaçlarınız için çalışmak için bu alanı almanın anahtarı.

Oturma Odası Takımı Seçimleri

Oturma odası takımı konusunda ölçü almak önemli. Odanızın boyunu ve genişliğini ölçmek için bir mezura, ölçü çubuğu veya ölçüm çubuğu kullanın. Ayrıca odadaki herhangi bir oyuğun veya diğer girintili alanların boyutlarını da dikkate alın. Bir kat planı oluşturun. Resmi kılavuz kağıdı kullanabilirsiniz, ancak dizüstü kağıt veya düz yazıcı kağıdı üzerine de çizebilirsiniz. Mobilya için ne kadar alan ayırabileceğinizi belirleyin ve mobilyaların odaya sığabileceği birkaç farklı yol çizin. Ayrıca, mobilya parçaları arasında en az bir boş alan (1 metre) faktörü de hesaba katmalısınız. Bundan daha küçük olan herhangi bir şey, yürürken mobilyalarınız arasında sıkışmak zorunda olduğunuzu hissetmenizi sağlayacaktır.

Koltuk takımı konusunda yeni bir eve ya da yeni eklemelerle evinize geçiyor olun, oturma odanız için doğru koltuk setini satın almalısınız. Almak için birçok seçenek var. Bir mağazaya girdiğinizde veya görüntüleri çevrimiçi ortamda gezerken, seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda kanepe olduğunu keşfedeceksiniz. Koltuk takımlarını online sipariş bile verebilirsiniz. Oturduğunuz yer için hangi koltuk tasarımlarını istediğiniz hakkında net bir fikriniz varsa, araştırmaya değerli zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Seçimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk takımının ölçüsünü ölçün: Oturma odasındaki boşluğu analiz ettikten sonra bir setten uzanın. Kanepeler veya sandalyeler odadaki boş alana göre kararlaştırılacaktır. Mevcut alana bağlı olarak 5 kişilik bir set veya daha fazla bir süre için ayar yapın. Oda büyükse, aşk koltuğu ve kanepeler için de gidin.

Koltuk takımı ile ilgili olarak hangi tarzın en uygun olacağını düşünün. Piyasada mevcut birçok seçenek var. Bir loveseat, salon, smokin, camelback ve knole ve bölüm kanepeler arasından seçim yapabilirsiniz. Evin geleneksel bir çekiciliği varsa, evinizde modern bir görünüme sahipse, smokin, knole ya da kesit tarzı kanepeler varsa, loveseat, camelback veya lounge tarzı kanepeler için gidin.

En iyi kanepe seçimi için malzemesine karar verin. Kanepeler birçok kumaştan üretilebilir. Bazıları ipek, mikrofiber, dokular kumaş, deri, deri, tuval ve daha fazlasıdır. İpek, kanepeye hassas ve zengin bir görünüm kazandırır ancak ağır bir bakım gerektirir. Fiber kanepe, kanepenin çekici görünmesini ve temizlenmesini kolaylaştırır. Deri veya deri kanepeler, odaya modern bir görünüm kazandırır ve çok çeşitli renklerde mevcuttur.

En İyi Kanepe Seçimi Farklılıkları Nelerdir?

Bir kanepe çerçevesi seçin. Bir kanepenin kalitesi çerçevesinin kalitesine bağlıdır. Ahşap çerçeve en iyisi olarak kabul edilir, çünkü uzun süre dayanıklı ve sağlamdır. Çerçevenin ek yerlerini ve köşesini kontrol edin. Kanepe, sağlam ve yeterince güçlü metal bir çerçeve ile de yapılabilir. Çatlamaya ve aşınmaya ve hızlı bir şekilde yırtılmaya eğilimli olduğundan, yonga levha veya kontrplakla hazırlanmış çerçeveler satın almayın.

En iyi kanepe seçimi için  rengini seçin. Her zaman duvarın renklerini tamamlayan kanepeler satın alın. Koltuk satın almak uzun bir süre için bir yatırım olacak, bu yüzden nötr bir renkte kanepe satın alın. Baskınız varsa, bunları akıllıca seçin. Sıkıcı görünmeyecek ve uzun vadede çeşitli renkler ve baskılarla oynayabileceğiniz kanepeler için her zaman iyi bir fikir.

Kaliteli koltuk takımı için kaliteyi ödeyin. Kanepenin kalitesi çerçevesine, yastığa ve kanepenin doldurulmasına bağlıdır. Biri oturur ve eğri olmadığında, yastık şeklini korumalıdır. Yaylar, birileri kanepelerden kalktığında geri dönme kapasitesine sahiptir. Kanepenin çerçevesi yastığın içinden hissedilmemelidir.

Kaliteli Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?

Geleneksel mobilya stillerini tercih ederseniz, geleneksel üç parçalı bir paketi (koltuk artı iki kol sandalyesi) düşünün. Eşleşen ya da koordine koltuklarla iki kişilik, üç kişilik ya da dört kişilik bir koltuk, birçok evde ortak bir seçimdir. İtiraz ederse bu seçeneğe bakın.

Kaliteli koltuk takımı  için kanepeler zamanla yıpranabilir ve minderlerin sarkmasına neden olabilir. Her zaman dışarı atabilir ve yeni bir kanepe satın alabilir ya da tamir ederek paradan tasarruf edebilirsiniz. Kanepeyi önce denetlemeniz ve neden sarktığını anlamanız gerekecek. Eski yastıklar meselesi olabilir, ya da kırık bir çerçeve kadar karmaşık bir şey olabilir.

Koltuk takımı ve kanepe konusunda Kanepenizin neden sarktığını belirleyin. Bir sarkan kanepe, yıpranmış minderlerin, eski yayların veya kötü bir çerçevenin sonucu olabilir.
Sorun minder ise, kolay bir düzeltme içindesiniz. Yastıklar incelendiğinde iyi görünüyorsa, yayları veya çerçeveyi değiştirmeniz gerekebilir. Hasar düzeyine bağlı olarak, tüm kanepeyi değiştirmeniz gerekebilir. Fotoğraf çek. Kanepenizi ayırmaya başlamadan önce, bazı resimler çekin, böylece başvurmanız gereken bir şeyiniz var. Yapabilirseniz, resimleri yerel bir mobilya tamirhanesine götürün ve sorunu belirlemenize yardımcı olup olmadıklarını görün.

Koltuk Takımı Ve Kanepe Temizliği Sistemleri

Koltuk takımı ve kanepe  temizliği ile ilgili olarak Kanepenin çerçevesini kontrol edin. Tüm koltuk minderlerini çıkarın ve alt kısmı görebilmek için kanepeyi ters çevirin. Yırtık kumaş ve kırık veya çürümüş ahşap arayın.
Kırılmış bir odun veya “eğimli” bir ağaç görürseniz, onu değiştirmeniz gerekir. Bu, döşemelik kumaşın çoğunu çıkarmayı gerektirecek ve zaman alıcı olabilir. Yayları incelemek için, toz kaplaması olarak bilinen alt kısımdaki kumaşın bazılarını çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Nazik olun ve kumaşı yırtmamaya dikkat edin.

Yaylarınızın bükülüp kırılmadığını belirleyin. Yaylar bükülmüşse bunları kendiniz düzeltebilirsiniz. Kırılırlarsa kanepenizi bir döşemeye getirmeniz gerekebilir.
Daha yaşlı kanepeler sarmal yaylara sahip olma eğilimindedir, daha yeni kanepeler ise zig-zag yaylarına sahiptir. Çerçevenizin kalitesine bağlı olarak kanepenizin hiç yayı olmayabilir.
Yastıklar altındaki boşluğu kontrol edin. Kanepenin çıtalarının ya da kayışlarının koptuğunu görebilirsiniz.

Çok farklı modellerde üretilen Koltuk Takımları vardır. Kimisi ikili koltuk üçlü koltuk ve iki tekli koltuk şeklindedir. Kimisi sadece üçlü koltuk şeklinde bir çift koltuk olarak satılır. Ayrıca L koltuk takımları köşe koltuk takımları bulunmaktadır. Her tarza ve her zevke uygun koltuk takımları koltuk üreticileri tarafından tasarlanmaktadır. Bir mobilya almaya karar vermek çok heyecan verici bir durumdur. Mobilya seçimi yaparken her türlü ayrıntısına çok dikkat etmeliyiz. Koltuğun boyutundan, tarzından, rengine kadar her türlü ayrıntıyı iyice hesap etmek gerekir. Çünkü evlerimiz bizlerin en özel dinlenme alanıdır. O yüzden hem göze hitap etmeli hem de rahat olmalıdır. Evimizde hem ailemize zaman geçirdiğimiz hem de misafirlerinizi ağırladığınız ortamlar görsel açıdan da rahatlık bakımından da iyi olmalıdır. Bu nedenle koltuk takımı seçerken acele etmemeye özen göstermelisiniz. Ne kadar fazla kataloğa bakıp ne kadar fazla mağaza gezersiniz o kadar çok fikir sahibi olursunuz.

Koltuk Takımları Seçimi

Her evin kendine özgü farklı bir tarzı vardır. Minimal, modern ya da klasik tarzlarda ev dekorasyonu mevcuttur. Tarzınıza uygun mobilya takımları mutlaka bulunur. Koltuk Takımları seçerken öncelikle ebatına, ardından tarzına sonra da kumaş kalitesine dikkat etmemiz gerekmektedir. Seçeceğiniz mobilyanın kumaşı kaliteli olmalıdır. Ayrıca leke tutmayan türden olursa çok rahat temizlenebilir ve silinebilir. Rengi ise en son karar vereceğiniz noktadır. Bütün bir odaya uyumlu olabilecek bir renk seçmeniz gerekmektedir. Son yıllarda nötr renkler çok fazla tercih edilmelidir. Nötr renkler uzun yıllardır moda olan ve uzun yıllar daha modasını sürdürecek bir renktir. nötr renkler deyince beyaz, siyah, gri, krem rengi ya da ahşap renkleri akla gelen renklerin arasındadır.