Köşe Takımları

Deevans Mobilya Farkı ile Özel tasarım Köşe Takımları

Köşe Takımları Hakkın’da

Köşe Takımları Son yıllarda daha fazla rağbet görmesi ile Mobilya üreticilerinin, Köşe Takımı, L Koltuk, Köşe Koltuk gibi aramalarda daha fazla çalışma yapmasının ardından imalatçı firmalar bu kelimer üzerinde arama yapan hem Mağazacı hem kullanıcı arayışının farkı varması ile hemen hemen bütün imalatçıların bu sektördeki bölüme yönelmesine sebebiyet vermektedir, Kullanıcı tamamen kendi evine, salonuna en çok yakışacak Koltuk Modelini şüphe yok ki tercih etmekte olduğunu bilmeyen yok. Buda demek oluyor ki imalatçı firmaların kullanıcılara hatta direk olarak düşünecek olursak direk kullanıcıya hitaben Köşe Takımları diye ısrarla üzerinde durmaktaki en haklı sebeplerinden en başlıca Sebebi diyelim.

“Pekala Neden ısrarla Köşe Takımları”

Köşe Takımları seçilmesinin en büyük sebeplerini aslında üstteki yazımızda azda olsa paylaştım ama daha detaylı anlatmak gerekiyor ise kullanıcıların en fazla Köşe Koltuk Modellerine yönlenmesi bir nevi mecburiyetten diye biliriz. son yıllarda yapılan site, daire tarzı konutlar’da odaların minimum ufaklıkta olması ve dairelerin ortalama 80 metre kare civarında olması kullanıcıları daha fazla bu yöne çekmesi ile kaynaklanan bir sebep olarak görmekteyiz.

“Pekala Her Köşe Takımı Bir mi?”

Şimdi gelelim en önemli olan soruna “her köşe koltuk üreticisi aynı kalitedemi üretim yapmakta?” Malesef diyerek devam etmek istemesemde dahi bunu söylemek zarında kaldığımız noktaları zaman zaman karşımıza öyle bir şekilde çıkıyor ki !! Hayretler içinde dahi kalmamak ne mümkün, bazı firmaları herf ile isimlendirecek olursak,”A” firması ve “B” firması şeklinde kodlayarak bazı anlatımlar yapmak istiyorum,

  • “A” Firması üretmiş olduğu ürünü “örnek vermek gerekirse” 2500 tl civarında satış yapmakta, ama gel gelelim “B” firması bu ürünü görsellik aynı olacak şekilde 1500 tl den satış yapmakta aradaki fiyat farkı gören müşteri maddi durumu az sıkıntılı ise şüphesiz 1500 tl olan ürüne gitmekte “B” firmasının bu fiyatları satmış olduğu ürünü araştırdığı zaman fiyat olarak söylüyorum “A” firması işim içinden çıkamıyor o fiyatlara rekabet yapsa kazancı bir kenara bırakalım zarar ile ile satış yapmak zorunda kalıyor. Zararına satış mkanı olmayacağına göre iki seçenek kalıyor geriye ya Kapatıp dükkanını işine bakacak yada kulak arkası yapacak işine devam edecek, şimdi soracaksınız bu “B” firması işin içinden nasıl çıkıyor ve bu fiyatlara nasıl oluyorda para kazanıyor mobilya kullanıcı olanlar bu şekilde düşünmemesi için hazırladığım bu yazıda az buçuk sizlerde tahmin edeceksiniz. en önemli olan kısımlarından iskelet kısımlarıdır, imalatçı firma yani “B” firması ürünü hesaplı ürete bilmek için, içine kullanmış olduğu iskelet malzemesi Gürgen ağacından kullanması gerekirken “sunta ve kavak” ağacından üretilen Köşe Koltuk Modelleri kısa süre içerinde kendini belirgin etmekte, ve Köşe Koltuk takımınız sağı ayrı solu ayrı oynamaya başlayacak, bu vermiş olduğum örnek sadece çok belirgin mobilyalar için geçerli olmaktadır. sizde anlatmış olduğum yani vermiş olduğum örnekleri daha abartılı ve daha kötü durumla Köşe Koltuk olmamaktadır, sizlerde çok rahat bir şekilde farkına varacaksınız.