Dekorasyon

2018 Ev Dekorasyonu Ve Mobilya Trendi

2017 yılı ile karşılaştırma yapılacak olsa bariz detaylardan, büyük değişimlere kadar ev dekorasyonu ve mobilya trendi 2018 yılında da önemli karakter değişimine uğramış gibi görünüyor. Bunun kanıtlarından birisi 2017’de renklerin pastel tonları ev dekorasyonu ve mobilya trendi açısından önemliyken 2018’de pastel tonlardan çok Neon Tonlara geçiş söz konusu oldu.

2018 Trend Mobilya Renkleri

Yine 2017’ye oranla trend mobilya renkleri konusunda ciddi bir değişim yaşandığı aşikardır. Çünkü 2017 yılında yeşil tonları sadece birer detay olarak pastel renklerle kavrulurken, 2018 trend mobilya renkleri arasında ilk sırada gelmektedir. 2017 mobilya dekorasyonu trendi konusu 2018 trend renkleri için birçok tüyo vermişti. Onlardan birisi önceden pastel olarak kullanılan yeşil, mat gri, lacivert renklerinin bu yıl Neon tonlarında kullanılmasıdır.

2018’in trend mobilya renkleri geçen yılın renkleri kadar çeşitli değil, tek renkten ibarettir. Ancak bu tek renk olan yeşilin bütün tonları trende dahildir. Özellikle mat gri ile detaylandırılmış salonlarda Amerikan Mutfak tipi de varsa, mutfak sandalyelerinde neon yosun yeşili veya biraz daha açık yaprak yeşili kullanılmalıdır. Mutfaktaki barın renk tercihinde kahverengiden bu yıl uzakta kalmalısınız. Kahverengi detaylar barın ayaklarından yukarısında kendisini belli etmemelidir. Öyle ki tam aksine mutfak dolapları konusundaki renk seçiminiz de yine yeşilin uyumu düşünülerek ahşap kahverengisi ile benzemelidir. Kısaca özetleyecek olursak mümkün olduğunca kahve tonları mutfak sınırları içerisinde kalmalıdır. Daha doğal bir salon için yeşilin neon ve parlak tonları tercih edilmelidir.

2018 Trend Oturma Odası Renkleri

Mutfaktaki kahve tonlarını besleyici şekilde, abartılmadan kullanılması gereken yeşil tonları ayrıca yanında gökyüzü mavisi tonları ile süslenebilir. Fakat bu mavilik evin genelinden ziyade sakin bırakmak istediğiniz bir köşesi için detay şeklinde uygulanmalı. Mesela beyaz bir televizyon ünitesinin çekmece kulpları gibi, göze çok batmayacak ancak uyumu da bozmayacak şekilde yedirilmelidir mavi. Bununla birlikte trend oturma odası renkleri arasında hardal sarısı da sıkça detaylandırılarak kullanılmalıdır. Raf oyuncakları veya bir takım dekoratif süsler de mutlaka hardal sarısı detay şeklinde kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.