Dekorasyon

Dekorasyon Ve Dekoratif Ürünler

Resimler için talep eden ünlüler ve bayanlar, mükemmel portre yeteneklerinden dolayı sonsuz bir akıştaydı. Birbirleriyle rekabet ettiler ve onu yüksek bir ücretle çalıştırdılar. Titian’dan portreler almaktan gurur duyuyorlardı. Neredeyse tüm Avrupa yüce yöneticileri için portreler çiziyordu.
En önemli sponsor – Kutsal Roma İmparatoru Charles V aynı zamanda Titian’ı en çok takdir edenlerdi. Hatta Titian’a sarayın dükü ve altın çiçek şövalyesi olarak bahsetti;
Charles V onu ne kadar besledi? Titian’ın Charles V için portre çizdiği ve resim fırçasının aniden düştüğü söylenirdi. Charles V yere düştü ve beklenmedik bir şekilde fırçayı aldı. Titian çok korkuyordu ve şöyle dedi: “Majesteleri, böyle yüce bir şöhreti haketmiyorum.” Ama Charles V: “Titian’a Sezar gibi saygı göstermeliyiz” dedi.
Titian’ın yüksek sosyal statüsünü bir sanatçı olarak elde ettiği, çünkü imparatorun resim fırçasını yapabileceği açıktı. İlkini eskiden günümüze iddia edebilir.
Boya fırçasını almaya devam ettiği sürece, binlerce gümüş verdiği söylendi. Ve İmparatorun dünyadaki davetlerini reddetmeye kim cüret edecekti? Titian cesaret etti. Charles V’nin, uzun süre evden ayrılmak istemediği için aile portreleri çizdiği için İspanya’ya gitme davetini reddetti.
Titian çok zengindi ve hala parayı seviyordu.
Borç ödemeyenlere çok kızdı. Borçluyu daha fazla rahatsız eden şey ise Charles V ve oğluydu – İspanyol Kralı Philip. Titian, en yavaş iki mükellefi – saygın ulusal liderlere uzun ve çarpıcı bir mektup yazmak zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.