Köşe Takımları

En Güzel Köşeler İçin Köşe Takımı Seçimleri

İşten çıkıp, televizyonun karşısına yığılabileceği bir köşe takımı yoksa eğer; insan en yorgun anlarından bile keyif alamıyor demektir. Peki köşe takımı öyle “hadi” deyince alınır mı? Bize sorarsanız başlı başına derince incelenmesi gereken bir konu bu. Keza köşe takımı kadar yanına uyduracağınız sehpa, masa, TV ünitesi gibi mobilyalar da çok önemlidir. Fakat halihazırda bu saydıklarımız evde mevcutsa ve tek eksik köşe takımıysa işte o zaman herkes gibi sizin de bu önerileri dikkate almanız gerekiyor:

  1. Köşe Takımı Köşede Durmaz

Çoğu zaman köşe takımı seçilirken “aman, nasıl olsa 3’lü kanepe var, köşede bir yerde durur…” mantığı tamamen akıldan çıkarılmalı. Köşe takımının olduğu oda içerisinde eğer çok boşluk yoksa ve kalabalık bir aile yapısına sahip değilseniz başka bir koltuk takımı bulunmamalı! Tekli koltuklar veya sallanan ahşap sandalyeler köşe takımından sonra bile kalacak boşluğu en havalı şekilde kapatacaktır. Öyle küçük değil en küçüğü 2 metre genişliğinde olan bu battal boy arkadaşımızı odanızın merkezine konuşlandırın ve ister klasik, ister sade, isterse fütüristik olsun köşe takımınız ile aranızdaki o duygusal bağı keşfedin.

  1. Fazla Marjinallik Köşe Takımı Usandırır

Gençliğin getirdiği hayallerle de olsa yeni evlenecek çiftlerin köşe takımı tercihi yaparken fazla uçmaması gerektiği açık bir gerçektir. Çünkü hayalleriniz ne yazık ki bütçeniz ile sınırlanacak ve en kaliteli köşe takımı tercihini yapmakta zorlanacaksınız. Evet, bu doğal bir şey. Ancak, sırf rengarenk veya tamamen siyah deri şeklinde olması ile sizlerin gözünü boyayacak olan köşe takımlarını seçerken “farklı görünmeyi” değil, önce “temizlenişini” öğrenin. Kolay temizleniyorsa özel desen bile yaptırın fakat eğer bu hamleniz diğer hiçbir mobilyanız ile uyumlu olmayacaksa sırf farklı dursun diye aldığınız o cicili bicili köşe takımları yüzünden yıllar boyu gözlerinize eziyet etmeyin.

  1. Sizi Taşıyabilecek Bir Köşe Takımı Arayın

Gerektiğinde sizi, eşinizi, çocuğunuzu hatta çocuklarınızı aynı anda taşıyabilecek, belki de akrabalarınızı da zorlanmadan taşıyabilecek kadar dayanıklı köşe takımı bulmak herkesin hayalidir. Çünkü genellikle malzemeden kaçılıp kâr oranı yükseltilerek “suntalam” ile çehrelenmiş köşe takımları ucuz diye satılmaktadır. Bu oyunlara gelmeyin. Suntalam olan bir mobilya sizleri 6 aydan fazla taşıyamaz, pili biter. Hakiki ahşap, döküm iskelet veya çelik iskelete sahip olan köşe takımı almak, yıllar boyu huzurlu günler geçirmek ile eşdeğerdir. Ne hanımlar arkadaşlarına, komşularına rezil olsunlar; ne de beyler ayaklarını uzatırken rahatsız olsunlar. Orta yolu bulun ve sağlam bir köşe takımı alın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.