Blog, Dekorasyon

EVCİL HAYVAN SAHİPLERİ KOLTUK SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Evcil hayvan sahibi olan hemen hemen herkesin ortak sıkıntılarından birisi de, koltuk ve koltuk takımı kumaşlarında meydana gelen yırtılma, kopma ve diğer deformasyonlar olmaktadır. İlk başlarda çok zararı olmayan bir şekilde ilerleyen bu durum, ilerleyen zamanlarda koltuk ve koltuk takımının kullanılamaz bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu durum karşısında tüketici taleplerini hızla değerlendirmeye alan firmalar, ürünlerin daha uzun süreli kullanım performansına sahip olabilmeleri için yeni ve dayanıklı kumaş çeşitleri üretmektedirler. Peki, evcil hayvan besleyen kişiler koltuk satın alırken nelere dikkat etmelidirler? Evcil hayvan sahiplerinin yeni bir koltuk ya da koltuk takımı satın almaya karar verdikleri zaman göz önünde bulundurmaları gereken kriterler nelerdir?

Evcil Hayvanların Bulunduğu Ortamlarda Koltuklar Neden Eskiyor?

2

Kediler başta olmak üzere bazı evcil hayvanlar, kendi gelişim süreçleri boyunca ve bu süreci takip eden yetişkinlik dönemlerinde tırnaklarını koltuk ya da kanepe köşelerine sürterek tırmalama işlemi yapmaktadırlar. Ayrıca evcil hayvanlar her ne kadar kendi alanları olsa da, koltuk üstlerinde uyumayı çok severler ve bu sebeple uyku anında patilerindeki tırnaklar koltuk döşemesine ve kumaşa zarar verebilmektedir. Bütün yaşam süreci göz önüne alındığı zaman, evcil hayvan sahibi olan kişilerin evlerinde bulunan kanepe, koltuk ya da koltuk takımı gibi mobilya ürünleri, diğer alanlara göre daha hızlı bir şekilde deforme olmaktadır.

Evcil Hayvan Sahipleri Koltuk Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmeli?

1

Evcil hayvanınız varsa ve yeni bir koltuk takımı almaya karar verdiyseniz, ilk olarak bilmeniz gereken geniş gözenekli kumaşları tercih etmemeniz gerektiğidir. Bu tarz kumaşlar sivri patiler ile daha kısa süre içinde zarar görebilmektedir. Aynı şekilde deri koltuklarda da bu sorun oldukça sık bir şekilde meydana gelebilmektedir. Evcil hayvanların yaşadıkları evler için en uygun koltuk çeşitleri, tay tüyü kumaşlı koltuk modelleri olmaktadır. Bu kumaş türü oldukça dirayetli olduğu için hemen deforme olmaz ve evcil hayvan sahiplerine oldukça uzun bir süre kullanım imkânı sağlar. Bu koltuk modelinin yanı sıra düzenli olarak evcil hayvanların tırnak ve tüy bakımlarını yaptırmak, koltuk ömrünün uzaması açısından da büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.