Blog, Genel

HALILARDAKİ MOBİLYA İZLERİNDEN KURTULABİLİRSİNİZ

“Halılarda Kalan Mobilya İzlerini Artık Dert Etmeyin”

                Mobilya izleri evlerinizdeki mobilya ürünleri başta olmak üzere, evinizde, dekorasyon değişiklikleri yapmak istediğinizde karşınıza çıkacaktır. Sizler mobilyalarınızı halıların üzerine koyduktan sonra, evinizde değişiklik yapmak istediğinizde bu izler ile karşılaşacaksınız. Halıdaki bu izleri aslında temizlik yaparken veya ufak yer değişikliklerinde de fark ediyorsunuzdur. Ancak temizlikten sonra yine mobilyalarınızı eski yerlerine koyduğunuzdan bu izler sizi çok rahatsız etmiyordur. Halı izleri taşınma ve ev içindeki yer değişikliğinde ise mutlaka çözülmesi gereken bir sorundur. Bunu gördüğünüzde sinirleriniz bozulup, canınız sıkılabilir. Aynı mobilya ürününü veya farklı bir mobilya aksesuarını, izin olduğu yere koyarak gizlemeye çalışırsınız. Ancak mobilya izi kolayca geçmektedir.

2

Bir Buz Parçası

                Halınız üzerindeki koltuk ayakları, konsol ayakları, vitrin altları, sehpa ve diğer aksesuarların bıraktıkları izler birkaç parça buz yardımı ile kolayca ortadan kalmaktadır. Uzun süre yer değiştirilmeyen mobilyaların halılar üzerinde iz bırakması gayet normaldir. Mobilya izleri ile karşılaştığınızda canınız sıkılıp moraliniz bozulabilir. Ancak bunu çok da dert etmenize gerek yok. Öncelikle birkaç buz küpü ve elektrik süpürgesi veya fön makinesi ile halı izleri sizin için kurtulması kolay bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Mobilya izi olan halının ilgili kısmına buz küplerini koyun ve erimesini bekleyin. Ardından elektrik süpürgesi ile vakumlama yapın. Ayrıca elektrik süpürgeniz yoksa fön makinesiyle kurutabilirsiniz de. Bun sorundan suyun halıdaki iplerin şişmesine sebep olmasıdır. Şişen ipler eski haline döner. Ardından elektrik süpürgesi ve fön makinesi de dipleri kurutur. Bu şekilde halılarınızdaki izlerden kolayca kurtulur eski hallerine kavuşmasını sağlarsınız.

 

Mobilya İz Bırakır Siz Çözersiniz

                Halıların üzerindeki mobilya izleri ne yaparsanız yapın mutlaka oluşacaktır. Özellikle ahşap ve ayakları sivri olan mobilya ürünleri net izler bırakırlar. Halı izleri oluşturdukları gibi özellikle sivri ayaklı koltuk ve kanepeler, üzerlerine oturulup baskı yapıldığından bazı durumlarda halılara zarar da verebilirler. Bunun için koruyucu bantlar ayaklara yapıştırılabilir. Ancak mobilya izi yine de oluşacaktır. Bunu birkaç buz parçası, fön makinesi veya elektrik süpürgesiyle çözmeniz mümkündür. Bu sayede evinizde değişiklik yapmak istediğinizde bu izleri saklamanız veya ona göre bir dekorasyon yapmanız gerekmemektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.