Koltuk Takımları, Köşe Takımları

HANGİ KOLTUK TAKIMLARI TERLETMEZ?

 Koltuk takımları şık ve konforlu olması yanında sağlıklı ve insan hayatını zorlaştırmayan, temizleme özellikleri kolay olmalı. Evde geçirdiğimiz vaktin çoğunu geçirdiğimiz, yaşam alanı olarak kullandığımız oturma odaları ve salonlardaki oturma grupları içerisindeki koltukların sağlıklı, terletmeyen ve kolay temizlenebilir olması önemlidir. Terletmeyen koltuk takımları artık günümüz teknolojisi ile üretilen özel tasarım kumaşlarda ve temizlenmesi kolay kumaşlarla sağlanmaktadır. Koltuk takımı alırken bu özelliklere göre de hareket etmekte fayda olacaktır.

porto-koltuk-takimi-blog1

Terlemeden Uzun Kullanım

Özellikle deri koltuk takımları terleme konusunda çok avantajlar sağlamamaktadır. Ancak diğer mobilya kumaş türlerinde ise terleme oranı hayli düşürülmektedir. Terletmeyen koltuk takımları doğal iplikten yapılan kumaşların kullanıldığı takımlardır. Ayrıca keten karışımlı kumaşların da mobilyalar üzerinde kullanıldığında terleme yapmadığı görülmektedir. Koltuk takımı arasında bu tür kumaşların kullanımı mevcutsa rahat ve kolay bir kullanım sağlanmış olur. Hem sizler rahat ve ferah bir oturum sağlarsınız hem de koltuk kumaşlarınız da ferah ve kolay temizlenir halde olur. Havalandırıldığında kumaşların yeni olma özellikleri geç kaybolur, uzun süreli kullanım imkanı sağlanır. Doğal iplikten yapılan kumaşların, salonlar ve oturma odalarında kullanılan mobilyalar üzerinde uygulanması sayesinde uzun ömürlü koltuk gruplarına sahip olmanız da sağlanır. Çok oturulan ve özellikle çocuklu evlerde mobilya kumaşlarının terleme yapmaması önemlidir. Terleme yapma ve kir tutma açısından tercih edilmemesi gereken koltuk kumaşları ise sentetik kumaşlı koltuklardır. Zor temizlenmesi ve kolay kir tutması yanında koltuğun kullanım ömrü de hayli kısa olacaktır.

img-20151201-wa0010

Temiz Ve Rahat Mobilyalar

                Sentetik kumaşlı koltuklar yanında deri ve deri ürünlerinden yapılan kumaşlarla donatılan koltuk ve koltuk takımları da terleme yapar. Bu konuda klasik ve avangart mobilyalar daha fazla kir tutma ve terleme yapma özelliğine sahiptir. Terletmeyen koltuk takımları arasına girmeyen bu modellerden deri koltuk takımları kolay temizleme imkânı verebilir ancak terleme yapacaktır. Özellikle koltuk takımı alırken nubuk kumaşlı koltuk takımı ve modellerini seçerseniz daha az kir ve leke tutacağını görürsünüz. Bu konuda hassas ve dikkatliyseniz mobilya tercihinizi yaparken zevkinize uygun ve bu tarz kumaşların olduğu modelleri seçmenizde fayda olacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.