Dekorasyon

Hobi Odasında Oturma Grubunun Önemi

Müzik yapmaktan, sanatla uğraşmaktan ya da hobi olarak kitap okumaya ayrı bir zaman ayırmaktan hoşlanıyorsanız hobi odası mobilyaları hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Öncelikle hobi odasında oturma grubunun önemi gerçekten çok büyüktür. Çünkü kendi başınızayken düşünmek istemediğiniz şeylerden uzaklaşma fırsatı bulduğunuz bu odada her zaman rahatlık esas olmalıdır. Ve bu esası doğru mobilya tercihleri ile doldurarak, dinginleştirici renkler tercih ederek ve zihin açıcı kokularla süsleyerek kendi kendiniz için yapabileceğiniz en büyük iyiliği yapmış olacaksınız.

Hobi Odasında Hangi Mobilyalar Bulunmalı?

Zihninizi ve ruhunuzu dinlendirerek hobileriniz üzerine doğru şekilde çalışabileceğiniz bir ortam yaratabilmek için öncelikle hobi odası mobilyaları içerisinden hobilerinizi yaparken sizlere destek olacak mobilyaları tercih etmelisiniz. Kitap okumayı ayrı bir hobi olarak görüyorsanız sizin için mobilyada tercih önceliği, bir sallanan sandalye ya da bel kıvrımlarına uygun olarak tasarlanmış, yüksek konforlu koltuklar olmalıdır.

Aksine siz büyük bir müzik tutkunuysanız ve kullandığınız müzik aletini normal şartlarda kullanırken fazlaca yoruluyorsanız, illa ki bir hobi odası oturma grubu veya sağlam, rahat sandalyeler tercih etmelisiniz.

Sonuç olarak “bir hobi odasında hangi mobilyalar bulunmalı?” sorusunun cevabı tamamen sizin hayal gücünüzle ve isteklerinizle sınırlıdır. Ancak başlıca dikkat etmeniz bazı temel noktalar da yok değil. Mesela stresten kaçabileceğiniz tek mekan olan hobi odasını asla detaylara boğulmuş desenli koltuk takımları ile doldurmamalısınız. Zihin dinginliği ve ruh serinliği ilkesini düşünerek ilk önce mutlu olacağınız renkler tercih etmeli ve sadece detaylarla uyum sağlayan kontrast renkler kullanmalısınız. Ne kadar sevseniz bile bir hobi odasında kırmızı, mor, pembe, lacivert gibi renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Çünkü güneş ışığında her ne kadar göz yormasa da, koltuk takımları akşam vakitleri yapay ışık altında çok parlar ve gözlerinize eziyet etmiş olursunuz. Bunun yerine sahil renkleri diyebileceğimiz klasik plaj kumu tonları ve berrak denizlerin mavi tonları tercih edilirse daha ferah bir ortam oluşturulmuş olacaktır. Kumaş tercihi yapılırken de mat ve parlaklıktan uzak kumaşlar tercih edilirse hem koltuk takımları hem de sandalyeler daha az yorgunluk verir ve bu şekilde en kaliteli mobilyalar hobi odanızda doğru enerjiyi sizlere sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.