Blog

Koltuk Mobilya Seçimi

Koltuk mobilya seçimi konusunda muhtemelen dış mekan mobilyaları için en çok istenen malzemedir. Eşsiz estetik çekiciliği için çok değerlidir, ancak neredeyse dış mekanlarda olduğu için ünlüdür. Bununla birlikte, yıllar boyunca tüketiciler çoğu ürünün ilk bakışta göründükleri kadar büyük olmadığını ve genellikle ne düşündüklerini satın almadıklarını öğrendiler. Bu nedenle, çoğu ev sahibinin tik bahçe mobilyalarını kış aylarında dış mekanlara maruz bırakma konusunda şüpheci olmaları şaşırtıcı değildir. Yani, hiç şansa girmeyerek haklılar mı yoksa sadece zamanlarını ve enerjilerini iç mekanın dışına çıkarıp saklamakla mı harcıyorlar? Bu soruyu cevaplayabilmek için tik özelliklerine yakından bakmak gerekir.

Koltuk Mobilya Seçimi İşlemleri

Tik, güney ve güney-doğu Asya’da yetişen tropik bir sert ağaç türüdür. Bahçe mobilyaları perakendecilerinin vaat ettiği gibi zorlu dış ortam koşullarına karşı gerçekten dayanıklıdır. Havanın etkilerine karşı, su sızdırmazlık maddesi işlevi gören, keresteyi yağlı tutan ve odun yiyen böcekleri kovan kendi doğal yağları ile korunur. Sonuç olarak, bu ahşap türünden yapılan dış mekan mobilyaları kelimenin tam anlamıyla dış mekan korumalıdır ve hava koşulları ve yılın mevsimi ne olursa olsun tüm yıl boyunca açık havada bırakmak tamamen güvenlidir. Ne yazık ki, her zaman bir ama var.
Koltuk mobilya seçimi  ile ilgili olarak her şeyden önce, üç farklı kalite tik derecesi olduğunun bilinmesi son derece önemlidir. Niye ya? Çünkü bahçe mobilyalarının dış aşırı uçlara dayanma kabiliyeti, yapılan kerestenin derecesine bağlıdır. A Sınıfı, dış mekan elemanlarından etkilenmeyen ve rutin temizlikten başka bir özen göstermeden neredeyse bir ömür boyu süren en yüksek kaliteli ahşaptır. Öte yandan, B ve C sınıfları, çok az tik içeren doğal yağlar içerdiklerinden veya hiç içermediklerinden dış mekanlara dayanıklı değildir. Tüm yıl boyunca dış mekan koşullarına maruz kalan B veya C sınıflarından yapılan bahçe mobilyalarını terk etmek iyi bir fikir değildir, çünkü muhtemelen bir sonraki mevsime kadar “hayatta kalamaz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.