Genel

Koltuk Takımı Ve Kanepe

Koltuk takımı ve kanepe konusunda Kanepenizin neden sarktığını belirleyin. Bir sarkan kanepe, yıpranmış minderlerin, eski yayların veya kötü bir çerçevenin sonucu olabilir.
Sorun minder ise, kolay bir düzeltme içindesiniz. Yastıklar incelendiğinde iyi görünüyorsa, yayları veya çerçeveyi değiştirmeniz gerekebilir. Hasar düzeyine bağlı olarak, tüm kanepeyi değiştirmeniz gerekebilir. Fotoğraf çek. Kanepenizi ayırmaya başlamadan önce, bazı resimler çekin, böylece başvurmanız gereken bir şeyiniz var. Yapabilirseniz, resimleri yerel bir mobilya tamirhanesine götürün ve sorunu belirlemenize yardımcı olup olmadıklarını görün.

Koltuk Takımı Ve Kanepe Temizliği Sistemleri

Koltuk takımı ve kanepe  temizliği ile ilgili olarak Kanepenin çerçevesini kontrol edin. Tüm koltuk minderlerini çıkarın ve alt kısmı görebilmek için kanepeyi ters çevirin. Yırtık kumaş ve kırık veya çürümüş ahşap arayın.
Kırılmış bir odun veya “eğimli” bir ağaç görürseniz, onu değiştirmeniz gerekir. Bu, döşemelik kumaşın çoğunu çıkarmayı gerektirecek ve zaman alıcı olabilir. Yayları incelemek için, toz kaplaması olarak bilinen alt kısımdaki kumaşın bazılarını çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Nazik olun ve kumaşı yırtmamaya dikkat edin.

Yaylarınızın bükülüp kırılmadığını belirleyin. Yaylar bükülmüşse bunları kendiniz düzeltebilirsiniz. Kırılırlarsa kanepenizi bir döşemeye getirmeniz gerekebilir.
Daha yaşlı kanepeler sarmal yaylara sahip olma eğilimindedir, daha yeni kanepeler ise zig-zag yaylarına sahiptir. Çerçevenizin kalitesine bağlı olarak kanepenizin hiç yayı olmayabilir.
Yastıklar altındaki boşluğu kontrol edin. Kanepenin çıtalarının ya da kayışlarının koptuğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.