Koltuk Takımları

Koltuk Takımın’da Kalite Esasları

Koltuk Takımları evlerimizde artık vazgeçilmez bir mobilya parcalarından biri haline gelmiş durumdadır. Evimize eşya düzerken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan vaz geçilmez olanı mutlaka ki kalitesi. Koltuk Takımı Kaliteli olduğu taktirde en azından 20 veya 25 yıl size hizmet etmesi beklenmektedir, pekala kaliteli bir Koltuk Takımı nasıl anlaşılır. Bu bloğumuz’da sizlere kaliteli bir Koltuk Takımı nasıl olmalı ondan bahsedeceğiz. evinize alıp yıllarca kullana bileceğiniz bir koltuk takımı bir bütün halinde tamamen kaliteli olmalıdır. Ahşabundan Kumaşına, işçiliğinden ve üzerindeki tüm detaylar tamamen kaliteli olmalıdır, koltuk takımının kaliteli olması için sadece ahşabının kaliteli olması yeterli değildir, bu sebepten üzerindeki bütün malzemeleri tek tek incelememiz gerekmektedir.

Sünger ve Kumaş Kalitesi

Koltuk Takımında’ki Kumaş çok önemlidir, kumaşınız ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun zaman dayanır ve renginde solma, kadifesin’de dökülme veya kısa zaman içerisinde her hangi bir yerinde yırtılma olasılı o kadar az olur. Bu nedenle Kumaşa çok dikkat edilmesi gerekmektedir ve alacağınız koltuk Kumaşını çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Sünger kaliteside en az kumaş kadar önemlidir, sünderin üzerinde uzun zaman oturulduğu zman sizi yıllarca çökmeden taşıması gerekmektedir bu nedenle sünger kalitesini çok iyi araştırın ve kalitesine önem gösterin minimum kalitesi 32 Ds olmalıdır.

Koltuk Takımında iskelet Nasıl Olmalı

Bilindiği üzere Koltuk Takımları Çeşitli ağaçlardan üretilmektedir, bazı ağaçlar uzun süre dayanırken bazı ağaçlar kısa zaman içerisinde kırılma ve oynama hatta dönerek Koltuk Takımınız’da eğilmeler ve görüntü bozukluğu vermektedir. bunları sıralamak gerekirse. gürgen, meşe, kavak, gibi sıralanır, bunların içinde en dayanıksızı olan Kavak ağacı bu malzemeyi kullanan kişiler malzeme masrafından kaçarak daha ucuza maaledip daha fazla kaar peşinde koşmaktadır veya müşteriye daha hesaplı verdiğini söyleyip ucuz malzeme kullanan kişiler kullanmaktadır, Meşe ise dayanıklı bir malzemedir ancak Koltuk Takımında çok fazla kullanılmayan bir malzeme olduğu için kalitesi Gürgen kadar dayanıklı değildir. işin aslı size bu konuda tek tavsiye edebileceğimiz malzeme Gürgen ağacından yapılmış olan Koltuk Takımları‘dır.

Koltuk Takımı üretiminde İşçilik Nasıl Olmalı

Koltuk Takımın’da en önemli olanlardan biri’de işçiliktir. bunun için size söyleceğim ve tarif edeceğim çok fazla bir konu yok aslında, Koltuk Takımı üreten bir çok firma bulunmaktadır, bu firmalar arasında uzun yıllar tecrübesini kanıtlamış firmalarda var daha henüz yeni başlayan firmalarda bulunmaktadır, yeni başlayan bir firma size en iyi hizmeti suna bilir, uzun zaman kendini kanıtlamış bir firmada sunu bilir , işin aslı en çok önemli olan işçilik nasıl anlaşılır, bir koltuk takımına baktığınız zaman döşeme kısmında eğrilikler var mı veya fitil kısımlarında, dikiş kısımlarında herhangi bir yerinde eğrilik var mı ona dikkat edersiniz ve almış olduğunuz firmadan özellikle işçilik garantisini sormayı mutlaka unutmayınız derim.

Macee Koltuk takımıı KUTUP KOLTUK TAKIMI koltuk

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.