Blog

Koltuk Takımları Seçimleri

İdeal bir dünyada, her evde ziyaret eden arkadaşlar ve aileler için dekore edilmiş ve bir kenara ayrılmış ekstra bir oda bulunur. Ne yazık ki, bu her zaman için geçerli olmayabilir; çünkü herhangi bir ilave oda genellikle bir ofis, bir ev spor salonu, bir zanaat odası veya depolama alanı olarak çift görevlidir. Bu fonksiyonlar kesinlikle bir yatak için alan sınırlayabilir ve daha uygun bir seçenek arayan ev sahiplerine sahip olabilir.
Ekstra bir odanız yoksa veya oturma odanız çoğunlukla geceleri misafir ağırlıyorsa, çekyat düşünün. Bu kullanışlı mobilya parçası, gündüzleri kanepe görevi görür ve minimum çabayla akşamları kolayca yatağa dönüşebilir.

Bir çekyat arıyorsanız, bu satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey.

– Yatak Tipi. Satın almadan önce yatağı test etmek her zaman en iyisidir, bu yüzden mağazadayken mutlaka denemelisiniz. Konuklarınızın iyi bir uyku geçirmesini istersiniz!
– Ağırlık. Bu mobilya parçası hem yatak hem de kanepe gibi davrandığından, oldukça ağır olduğunu kanıtlayabilir. Ağırlığı ve onu alanınıza nasıl alacağınızı düşünün, aynı zamanda kilonun da bir dayanıklılık göstergesi olduğunu kabul edin.
– Boyut. Boşluğu ölçtüğünüzden ve çekmeceyi tamamen uzatıldığında hesaba kattığınızdan emin olun. Muhtemelen diğer kanepelerden daha fazla yer kaplamaz, ancak oturma odanızın veya oturma odanızın tamamen genişletilmiş yatağı barındırması gerektiğini unutmayın.
– Mekanizmalar. Çekyatın uzatılmasını ve ardından çekilmesini sağlayın ve her şeyin düzgün çalışmasını sağlayın. Ayrıca, iyi bir sayfa çifti ya da bir misafir kıyafetini mahvedebilecek kötü yakalanma noktalarını kontrol etmek isteyeceksiniz.
– Otur üstüne! Çekyatınız ömrünün çoğunu bir kanepe olarak geçirecekse, diğer kanepelerde yaptığınız gibi test edin. Bir kitabı okurken veya bir oyun izlerken sıkışıp kalmak istediğinizde rahat olmak istersiniz, bu nedenle yastıkların başka bir mobilyada beklediğiniz kalitede olmasını sağlayın.
– Çerçeveyi kontrol et. Metal, mekanizma için en dayanıklı seçenektir ve fırınlanmış odun, kanepe çerçevesi için sağlam, uzun ömürlü bir seçim için şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.