Dekorasyon, Köşe Takımları

L Koltuk Yerleşimi

L Koltuk Yerleşimi Evini dekore eden çoğu insanın sorduğu bir sorudur. Bu sorunun sorulmasının temel nedeni ise salonların genelde dar uzun, kare ya da l plan şeklinde inşa edilmesidir. Salon dekorasyonunda l koltuk ya da bir diğer ismiyle köşe takımı olarak adlandırılan koltuk takımları da bu sebepten en çok tercih edilen mobilyaların başında geliyor. Hemen her salona uygun mobilya biçimi olan l koltuk, en rahat oturma düzenini sağlayan köşe takımı olduğu için en çok tercih edilen koltuk takımlarından oluyor. Televizyon karşısına yerleştirilen ve kalabalık oturma imkanı sunan koltuklar, büyük koltuklar gibi de yer kaplamıyor, Daha az yer kaplayan bu modeller sizin seçimini daha fazla kolaylaştıracaktır.


“Bugatti Köşe Takımı”
“DeevansL Koltuk Yerleşimi hakkında önerileri”
Salonunuz l plan bir salon ve buna göre bir dekorasyon yapmak istiyorsunuz. Bu planda bir salon için en doğru seçim l koltuk olacaktır. Ölü alanları değerlendirme konusunda oldukça başarılı olan l koltuk takımı, kare ya da farklı salon tiplerinde de aynı etkiyi yaratabiliyor. L koltuk takımları, salonu dikdörtgen ve kare olarak iki kısma ayırdığı için oldukça fonksiyonel kullanım imkanı sunmakta


“Deevans Mekanizmalı Köşe Takımı”
Seçmiş olduğunuz herhangi bir l koltuk takımının salonu daraltmadan dekore edilmesine dikkat edin. Salon içerisindeki düzeni bozmayan bir dekorasyon için odadaki dengeyi sağlamak şart. L koltuk ya da köşe koltuk yerleştirildikten sonra tekli koltuğu kısa uca denk gelecek şekilde yerleştirmek salondaki dengeyi sağlayacaktır. Salonunuzdaki bu tek koltuğu isterseniz l koltuk takımının köşesini ortalayacak şekilde de Yerleştirmeniz daha faydalı olacaktır..

Kullanacağınız salon oldukça küçük ve tekli koltuğu uzak bir yere koyamadınız. O halde yapacağınız işlem şöyle olmalı, l koltuk takımının tam karşısına iki tekli koltuk yerleştirin. Böylece salonunuzda önemle vurguladığımız dengeyi sağlamış olacaksınız. Salonunuzdaki l koltuk takımının kısa kenarı yoksa ve her iki tarafa da eşit uzunlukta devam ediyorsa, bu iki ayrı uca yerleştireceğiniz iki koltuk ya da tek uçta büyük bir koltukla denge sağlamanız sizin için çokta kolay olmayacak. siz kullanımı tavsiyelerimize uyarak yaptığınız taktirde hiçbir sorun yaşamayacaksınız.


Deevans L koltuk takımlarının en büyük özelliği salonları birden çok alana bölmesidir. Salon içerisinde hem oturma alanı hem de yemek alanı olsun istiyorsanız bunu l koltuk takımıyla kolayca yapabilirsiniz. Salonunuzdaki oturma alanı ile yemek alanını l koltuk ile sınırlayabilir; tek bir odada iki farklı alan elde edebilirsiniz.

Salonun odak noktasını belirleyin ve l koltuk takımını tam o noktaya yerleştirin. Örneğin, salondaki en büyük parça kanepe ise, kanepeyi pencerenin karşısına yerleştirebilirsiniz. Varsa diğer oturma ünitesini de kanepenin 90 derece yanına koyabilirsiniz. Bu sistemle bir l koltuk düzeni yaratabilirsiniz. küçük salonlar için en ideal koltuk takımlarının başında gelen ve oldukça ufak alanları bile değerlendirme imkanı sağlayan l koltuk takımları ile geniş ve ferah bir iç dizaynı yaratmak mümkün. Modern ve farklı l koltuk takımıyla Süsleye bilirsiniz. Sizlere hazırlamış olduğumuz yazımız ile L Koltuk Yerleşimi” faydalı bulduysanız veya sizinde fikirleriniz var ise yorum kısmında iletişim kurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.