Blog

Mobilya Ve Koltuk Takımları

Mobilya ahşaptan yapıldığında, nereden kaynaklandığını bilmek sürdürülebilirliğin iyi bir göstergesi olabilir. Kesin ve ormansızlaşma yerine, sürdürülebilir ormanları ve geri kazanılmış ahşabı destekleyen bir mobilya şirketi seçmek büyük bir fark yaratıyor. Ormansızlaşma, çeşitli endüstrilerde bir sorundur, bu nedenle ormanların ve ağaçların korunmasını sağlamak çevre için önemlidir.

Sürdürülebilir odun kullanan odun mobilya üreticileri genellikle ormanların temiz kesilmesini kontrol eden ve iyi çalışma koşullarını destekleyen Orman İdare Konseyi (FSC) tarafından yönetilmektedir.

Malzeme Kaynakları ve Üretim
Mobilyanız ne tür bir malzemeden yapılmış? Doğal mı? Zararlı kimyasallarla mı yapılmış? Sürdürülebilir mi?

Toksisitesi düşük veya yenilenebilir malzemelerle yapılmış malzemelerle mobilya kullanılması önemlidir. Yün, pamuk ve deri gibi malzemeler uygun kaynaklardan geliyorsa, yenilenebilir ve sürdürülebilirdir. Suni materyaller, iyi muamele görmeleri ve son kullanıcının yutabileceği zararlı kimyasallar olmadan üretilmeleri halinde sürdürülebilir ve çevre dostu olabilirler.

Uzun yaşam
Sürdürülebilirliğin temellerinden biri, bir ürünün uzunluğudur. Bir şey sık sık değiştirmek zorunda kalırsanız, daha az sürdürülebilir bir şey. On yıllarca modern bir mobilya parçası tutabiliyorsanız, beş yıl sonra değiştirmeniz gereken bir parçadan çok daha sürdürülebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.