Koltuk Takımları

OTURMA GRUPLARINDA KUMAŞ VE DERİ SEÇİMİ

Her evin en önemli parçalarından biri de oturma grupları ve koltuklardır. Çoğu insan evin en çok görünen ve kullanılan bu parçalarına çok önem verir ve bakımı için elinden geleni yapar. Hemen hemen her evde koltuklar ayda en az bir kez temizlenir. Oturma grupları için olan bu yazımızda evlerimizin bu önemli parçalarını seçerken kumaş ve deri konusunda neleri dikkate almalıyız, buna yoğunlaşacağız.

koltuk

Öncelikle dekorasyona biraz da olsa önem veren biriysek oturma gruplarımızın evin diğer parçalarıyla uyum içinde görünmesi için çaba harcarız. Bunun için en başta renk uyumunu göz önüne alabiliriz. Oturma grubunuzun kumaşının ya da derisinin rengi odanızın göz ahengi için çok önemlidir. Buna dikkat etmenizi öneririz. İnsanlar aslında sandıklarından çok daha fazla süre geçiriyorlar evlerindeki koltuklarında. Bu bakımdan, vücudumuzun saatlerce temas edeceği oturma grubunun kumaşı da bizim için çok önem arz eden bir konudur. Vücudumuzu tahriş etmeyecek, kaşındırma yapmayacak koltuk kumaşı türleri tercih edersek bizim için daha kullanışlı ve yararlı bir seçim olur bu. Seçeceğimiz kumaşın renginin ve şeklinin koltuğun derisiyle uyumu da son derece önemlidir. Çünkü derisi ayrı renk ve tarz, kumaşı ayrı renk ve tarz olan bir oturma grubunun görüntüsü muhtemelen çok çirkin olacaktır.

koltuks

Çoğu insan oturma gruplarının kaplaması için deriden ziyade kumaşı tercih eder. En geleneksel olan tercih de budur. Ancak son yıllarda deri koltuklar da çok revaç kazanmıştır. Modayı yakalamak için deri kaplı koltuklar da tercih edilebilir. Bu tercihimizde de kolay kolay yıpranmayacak derilere yönelmeliyiz. Ucuz deri kaplamaların çabuk yıpranma ihtimali daha yüksektir. Deri seçiminde renk faktörü koltuğun görüntüsü için son derece önemlidir. Oturma grupları için sizlere tavsiyelerde bulunmaya çalıştık. Umarız ki bu yazı sizler için yarar sağlasın.

koltukk

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.