Koltuk Takımları

Salonlarınıza Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler.

SALONUNUZA MOBİLYA ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 ŞEY
Salon mobilyası alırken karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Günümüz teknolojisi ile pek çok alternatif mobilya firması ve salon takımı modeli mevcut. Elbette bunların içerisinden kişisel tercihleriniz ve hayat anlayışınız ile birçok modeli eleyeceksiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken ve salon takımları arasında öne çıkan modellere değinmek gerekir. Öncelikle kişiliğinizin ve tercihlerinizin yanında evinizin modeli, salonunuzun mimar açıdan konumu ve tasarımı son derece dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Mağazalarda ve internet üzerindeki görsellerde çok şık duran mobilyalar evlerinizde aynı şekilde durmayabilir. Bu nedenle doğru ışıklandırma, arka alan görselleri, salonunuzun mimari özellikleri ve boyutları karar vermenizde öncelikle dikkat etmeniz gereken unsurlardır.

Önce Konsept ve Renkler
Salon takımı alırken öncelikle konseptinize ve mobilyanızın renk tercihine dikkat etmelisiniz.
1. Salon mobilyası alırken odanızın mimari özelliklerine göre bir tasarımı kendi kafanızda canlandırmalısınız. Dilerseniz bir iç mimardan yardım alarak işin kolayına kaçabilirsiniz. Ancak sizlerde günümüzde bu tasarımı yaratabilirsiniz. Klasik – avangard bir salon mu yoksa modern çizgilerle daha hareketli bir salon mu tercih edeceğinizi tespit etmelisiniz. Mobilyanızı alırken buna karar vermelisiniz.
2. Salon takımları salonunuzda bulunan diğer mobilyalar, aksesuarlar ve evinizin aydınlanma özelliklerine göre renk tercihi yapılmasına uygun olmalıdır. Salonunuzun rengine uygun bir mobilya alabilir veya salon mobilyanıza göre duvarınızı boyamalısınız.
3. Salonunuzda aydınlatılma özellikleri de dikkat edilecek husustur. Bunu ışıklarla sağlayabildiğiniz ölçüde güneşin ışığından ne kadar faydalandığınızı da tespit ederek yapmalısınız.
4. Salonunuzun ölçüleri ve mimari özelliği en önemlisidir. Çok beğendiğiniz bir mobilya takımı salonunuza büyük veya aşırı küçük gelebilir. Bu şekilde salonunuzu doğru şekilde tasarlayamazsınız.
5. Konforlu veya tarz bir salon yaratmak istiyorsanız buna uygun modelleri tercih etmelisiniz. İkisinden de vazgeçemem diyorsanız o zaman çok araştırma yapmak ve kendinizden de bir şeyler katmanız gerekir.

Önce Ölçüm Sonra Tasarım
Salon mobilyası alırken salonunuzun ölçüleri, aydınlatılma özellikleri ve diğer mobilyaların konseptleri, renkleri de önemlidir. Salon takımı, salonunuzun büyük bölümünü kaplayacağından kişiliğinize uygun ve tercihlerinize göre, ölçülere uygun olmalıdır. Salon takımları içerisinden konforlu ve tarz modellerin yanında mutlaka kullanım ömrü uzun, temizlenmeye uygun kumaşların tercihi de son derece önemlidir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.