Dekorasyon

YAZLIK EV DEKORASYON FİKİRLERİ

Kış aylarının sonu ve İlkbaharın gelmesi ile birlikte düşünülen tek şey yazlık evdir. Yazlık evleri olmayanlar ya da yeni almak isteyenlerin düşüncesi bile oldukça gün yüzüne çıkar iken evlerini yenilemek isteyenlerde yok değil.
Güneş, kum, deniz…
Bir site de apartman daire ya da bahçeli müstakil ev aslında durumu ve konumu çok önemli değildir. Denize yakın olması ve sizin orada huzur bulup tatilinizi yapmayı ip ile çektiğiniz yegâne eviniz.

dekorayson-2

Yazlık Evlerde Renk Tercihleri
Yazlık ev dekorasyon fikirleri arasında en çok tercih edilen zemin rengi beyazdır. Masumluğun ve saflığın simgesi olan beyaz ise yazlık evleri aydınlık gösterdiği gibi ferah bir hava da katmış oluyor. Beyazdan hoşlanmayan kişiler ise krem rengi, buz mavisi, çok açık yeşil tonları da tercih ettiği gibi kum ve çakıl taşı renklerini de zemin olarak kullanmayı tercih edenlerde mevcuttur.
Evinizin duvarları ne kadar açık tonlarda olursa siz ve misafirlerinizde o kadar huzurlu hissedersiniz. Tüm bunların yanı sıra açık renk koltuk takımları tercih edilebilir ve duvar renklerinize uyumlu olarak krem rengi ve açık mavi tonlarını harmanlayarak harika bir dekor elde edebilirsiniz.
Çiçek Vazgeçilmezlerdendir
Yazlık ev dekorasyon fikirleri sizlerin hayal gücü ve zevkinize kaldığı gibi evinizde çiçek açtırabilirsiniz. Ufak dokunuşlar ile evinizde doğayı yaşatabilir ve yaz ayını iliklerinizde hissedebilirsiniz. Çok basit bir şekilde sadece yastık kılıflarınızı çiçekli desenlerden seçebilirsiniz. Sehpanıza ise küçük bir vazoda çiçek koyarak oturma odanıza harika bir hava katabilirsiniz.

dekorayson-1

Vintage Esintisi Farklılık Yaratır
Tüm bunların yanı sıra eski eşyalarınız mevcut ise ve çok fazla renk çeşidi düşünüyorsanız şayet farklı boyalar almak yerine sizlere bir de önerimiz mevcut. Yazlık ev dekorasyon fikirleri içerisinde belki de en çok tercih edileni olan bu fikir sizin de aklınızı gelecektir. Bir kez alacağınız tek renkli bir zemin boyası tercih etmelisiniz. Açık renk olmasına ve hemen her renk ile uyum sağlamasına özen göstermelisiniz. Krem rengi tonları ya da beyaz olması ise her zaman sizler için artı olacaktır. Daha sonrasında farklı renkte boyalar almak yerine beğendiğiniz ve aslında boya olarak hem masraflı ve bulunamayan renkleri duvar kâğıtlarında bulabilirsiniz.
Yapmanız gereken tek şey ise farklı renkte boyamak istediğiniz belirli yerleri seçtiğiniz düz renk duvar kâğıtları ile kaplamak olacaktır. Hem dayanıklılığı ile hem de renk seçeneklerinin yanı sıra boyadan daha uygun olduğu için kişiler gizli sırrı haline gelmiş bu fikir ile sizlerde bütçenize katkı sağlayabildiğiniz gibi evinizi de rahatlıkla dekore edebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.